تفاوت ویپ و آیکاس به عنوان سیگار الکترونیکی کم ضرر

mahsa fooladi
15 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تفاوت ویپ با آیکاس ، سیگار الکترونیکی کم ضرر

در حال حاضر تکنولوژی‌های بسیار زیادی با تغییرات بسیار زیادی در صنعت دخانیات موجود دارند که به شما در حیطه ترک سیگار و یا تجربه سیگار کمک می‌کنند. قطعاً زمانی که شما اقدام به ترک سیگار می‌کنید، گزینه‌های متعددی برای شما به وجود می‌آید؛ اما مهم‌ترین آنها می‌تواند استفاده از ویپ و یا آیکاس‌ ها باشد. در نهایت قطعاً این سوال برای شما پیش خواهد آمد که تفاوت ویپ و آیکاس چیست؟ چگونه ممکن است ویو و یا آیکاس در روند ترک اعتیاد من اثر بگذارند؟ و یا اینکه کدام یک از این دو مورد برای من ضرر کمتری خواهد داشت؟

در ادامه مطلب ما قرار است از تفاوت‌های عمده ویپ و آیکاس برای شما صحبت کنیم و بررسی کنیم که کدام مورد می‌تواند برای روند ترک اعتیاد شما بهتر باشد و ضرر کمتری برای شما داشته باشد.

سیگار ایکاس چیست؟

سیگار ایکاس چیست؟

برای پاسخ به موضوع تفاوت ویپ و آیکاس ابتدا باید تعریف آیکاس را بیان کنیم. سیگار ایکاس یک مسئول یک محصول مشترک از شرکت فیلیپ موریس و آلتریا است؛ که از زمانی که در بازار عرضه شده تاکنون در بیش از ۴۹ کشور مختلف جهان دارای محبوبیت خاصی می‌باشد. این محصول به شما کمک می‌کند تا شما بتوانید از سیگار طبیعی برای تجربه سیگار کشیدن خود استفاده کنید. بدون اینکه برای شما ضرر و یا خطر زیادی از حد داشته باشد و موجب سرطان شود. این دستگاه به کمک روش گرمایشی که استفاده می‌کند به شما در روند تامین نیکوتین مورد نیاز بدن و همچنین ترک اعتیاد شما کمک می‌کند.

 سیگار آیکاس چگونه کار می‌کند؟

برای استفاده از سیگارهای آیکاس شما باید از سیگارهای مخصوصی با نام هیتس استفاده کنید. این سیگارها دارای استیک‌های تنباکو و توتون هستند که با تکنولوژی گرماسوز کار می‌کنند. سیگارهای هیتس در شرکت مارلبرو ساخته می‌شود که دارای اصالت و کیفیت می‌باشد. با سیستمی ساخته می‌شود که مواد مضر کمتری در آن استفاده خواهد شد و بیشتر از مواد طبیعی و الیاف طبیعی استفاده می‌شود. در محصول آیکاس المنت‌هایی برای گرم کردن استیک‌های توتون و تنباکو در سیگارهای هیتس وجود دارد؛ که فقط با گرم کردن آنها تا دمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد نیکوتین مورد نیاز شما را آزاد می‌کند و مقداری کمی بخار تولید می‌کند. این موضوع از ایجاد دودهای مضر و سوختن توتون و تنباکو که باعث آزاد شدن مواد مضر و ایجاد دود بسیاری میشود، جلوگیری می‌کند. نحوه کار این دستگاه درواقع مهمترین موضوع در تفاوت ویپ و آیکاس می باشد.

ویپ چیست؟

ویپ چیست؟

ویپ از دست سیگارهای الکترونیکی هستند که از محصولات تولیدی شرکت ویپینگ می‌باشند. این محصولات با توجه به مایع خاصی که به بخار تبدیل می‌شود؛ فرایند دود کننده‌ای را ایجاد می‌کند و حس سیگار کشیدن را برای فردی که عادت به سیگار کشیدن دارد تداعی می‌کند. از طرفی دیگر نیکوتین دارای فضای تناوبی برای ذخیره نیکوتین می‌باشد؛ که می‌تواند بدون تنفس کردن خاکستر نیکوتین مورد نیاز بدن شما را برای شما تامین کند. به عملیات استفاده از این دستگاه ویپ ویپینگ گفته می‌شود.

نحوه کارکردن ویپ چگونه است؟

زمانی که کاربر از دهانه‌، شروع به پک زدن می‌کند، جریان هوا، عملیات راه اندازی حسگر روشن کننده اتومایز گرم کننده‌ که دارای باتری قابل شارژ است را انجام میدهد.

این فرایند گرم کردن نیکوتین مایع درون یک پوکه کوچک را بخار می‌کند و در همین حین چراغ های انتهای این سیگار الکترونیکی روشن میشود. بخار داغ شده همانند تنباکو سیگار به ریه‌ها می‌رسد. در نهایت هنگامی که فرد نفس را بیرون می‌دهد، ابری از بخار PEG به سرعت پراکنده می‌شود. اینموضوع مهمترین قسمت تفاوت ویپ و آیکاس است.

تفاوت ویپ و آیکاس از لحاظ میزان قدرت و کارایی چیست؟

  • دستگاه‌ های Vape قدرتمند تر و کارآمد تر است.
  • دستگاه‌ های Vape معمولاً باتری‌ های بزرگ ‌تری دارند که انرژی بیشتری برای بخار طولانی تر میدهد.
  • دارای تنظیمات وات و دما قابل تنظیم هستند که به تجربه تنظیم ویپ با استفاده افراد کمک میکند.
  • دستگاه‌ های پاد به گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که کاربر پسندتر باشند
  • باتری ‌های کوچک ‌تری دارند ودارای قدرت کمتری نسبت به  دستگاه‌ های ویپ هستند.

تفاوت ویپ پاد و سیگار الکترونیکی  از لحاظ میزان قدرت و کارایی  چیست؟

جزئیات تفاوت ویپ و آیکاس

اول باید بدانیم که دستگاه های .ویپینیگ مدت زمان بیشتری است که در بازار عرضه شده اند و محبوبیت بیشتری نسبت به سیگار های آیکاس دارند. دستگاه های ویپ با باتری و عامل های گرم کننده آب موجود در مخزن آن و همچنین تنباکوی موجود در آن کار میکنند. این مایعات میتوانند در زمان های بلند مدت باعث مشکلات تنفسی بشوند؛ یعنی از یک زمان به بعد میتوانند مانند سیگار های معمولی عمل کنند.

در سیگار های ایکاس از سیگار های هستس استفاده میشود که با سیستم گرما سوز کار میکند و با المنت هایی که دارد گرمای لازم برای آزاد شدن نیکوتین را ایجاد میکند؛ که با مقداری بخار آب برای خارج شدن همراه است. ضرر آیکاس کمتر از ویپ ها میباشد. همچنین در سیگارهای آیکوس به علت استفاده از سیگارهای ایکاس جداگانه باید بدانید که سیگارهای هیتس در شرکت مارلبرو ساخته می‌شود که دارای اصالت و کیفیت می‌باشد.

مهمترین تفاوت ویپ و آیکاس

ویپ‌ها،دارای اندازه ها و طعم های گوناگونی هستند؛ در صورتی که شما میتوانید سیگار های ایکاس را به صورت مجزا با طعم های مختلف تهییه نمایید. ویپ ها دارای عناصری هستند که در بلند مدت ممکن باعث ایجاد ضرر شود. همچنین خوردن و یا استشمام مواد های دیگر آن میتواند مضر باشند؛ زیرا بخار ناشی از ویپ علاوه بر نیکوتین، عناصر مضر دیگری را شامل میباشد که میتوانند با ضرات ریز خود باعث نفوذ به ریه ها میشوند. ترکیبات آلی فرار، موادشیمیایی سرطان‌زا و فلزات سنگین مانند نیکل، قلع و سرب را میتوان از این دست قرار داد. دود تولیدی از ویپ ها برای همه حتی شخص استفاده کننده میتواند مضر باشد. روند ترک اعتیاد را با زمان بیشتری انجام میدهد.

آیکاس ها همان تجربه سیگار را به شما میدهند؛ با این تفاوت که 95 درصد ضرر کمتری دارد. به طوری که تیغه موجود در دستگاه در دمای کمتر از ۳۵۰ درجه تنباکو ی موجود در استیک های سیگار های هیتس را گرم میکند. بخار حاصل از گرم شدن تنباکو ،نیکوتین را به اندازه کافی آزاد میکند. استفاده از این دستگاه در اماکن بسته امکان پذیر است و بخار آن برای کسی ضرر ندارد. روند ترک اعتیاد را با زمان کمتری انجام میدهد. سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا استفاده از آیکاس را تایید کرده است.

تفاوت های ویپ و ایکاس

کلام آخر

هر زمانی را که برای ترک سیگار خود اقدام می‌کنید بهترین زمان برای انجام این روند می‌باشد؛ که شما می‌توانید از محصولات مختلف برای این عمل استفاده کنید؛ اما در این مقاله ما با توجه به تفاوت‌ ویپ و آیکاس برای شما مطرح کردیم شما می‌توانید انتخاب بهتر خود را از ما تهیه کنید.

با توجه به اینکه این محصولات سیگار برای افرادی است که می‌خواهند سیگار خود را ترک کنند؛ پیشنهاد می‌شود برای افرادی که تا به حال از سیگار استفاده نکردند و تجربه اعتیاد به نیکوتین را نداشتند؛ برای لذت‌های چند ساعته از این دستگاه استفاده نکنند.

ویسموک وب سایتی است که ضمانت اصل و اورجینال بودن محصولاتی که می‌خواهید تهیه کنید را به شما می‌دهد. در صورتی که شما ضمانت ترک اعتیاد خود را به آنها بدهید. ما ضامن سلامتی شما و شما ضامن استمرار خود باشید. شما میتوانید انواع مختلف از محصولات ایکاس را از ما تهییه کنید و روند ترک اعتیاد خود را شروع کنید .

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.