سیگار هیتس، مزایا و معایب پس از استفاده آن

mahsa fooladi
5 اسفند, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
پس از استفاده سیگار های آیکاس/مزایا و معایب

مزایا و معایبی که پس استفاده از سیگار های ایکاس وجود دارد.

برای اینکه در مورد مزایا و معایب سیگارهای هیتس و استفاده از آنها صحبت کنیم، باید مسائل را جزئی تر بررسی کنیم. با توجه به اینکه یکی از معضلات امروز جامعه استفاده از سیگارهای معمولی است؛ که برای سلامتی خود شخص و دیگران مضرات بسیار زیادی را به جای می‌گذارد و برخی از آنها غیر قابل جبران هستند، بسیاری از افراد سیگاری به دنبال روشی هستند که بتوانند سیگارهای خود را ترک کنند.

محصولات مختلفی برای ترک سیگار وجود دارد که امروزه بسیاری از آنها در ایران مطرح هستند و مورد استفاده خیلی از افراد قرار می‌گیرد که بستگی به میزان استمرار و توانایی آنها برای آنها موثر خواهد بود. یکی از محصولاتی که برای ترک اعتیاد بسیار استفاده می‌شود و تا به حال برای افراد بسیار زیادی موثر بوده استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس است. در این مطلب می‌خواهیم از مضرات و معایب سیگارهای مخصوص آیکاس که هیتس نام دارند صحبت کنیم.

مزایا و معایبی که پس استفاده از سیگار های ایکاس وجود دارد.

سیگارهای آیکاس چیست و عملکرد آنها چگونه است؟

سیگارهای آیکاس یکی از محصولاتی است که از شرکت فیلیپ موریس آمریکایی ارائه شده است. این محصول با استفاده از المنت و دستگاه هولدری که دارد، گرمای لازم را برای سوختن استیک‌های سیگار هیتس ایجاد می‌کند. این عمل می‌تواند باعث آزاد شدن نیکوتین لازم برای بدن شما شود و در نهایت ادامه آن را به صورت بخار خارج می‌کند. استفاده از این سیگار می‌تواند تداعی کننده تجربه اصلی سیگار کشیدن باشد؛ اما با مضرات تقریباً ۹۵ کمتر از سیگار معمولی. نکته‌ای که در مورد سیگارهای الکترونیکی آیکاس وجود دارد این است که شما برای استفاده از این دستگاه باید از سیگارهای مخصوصی با نام هیتس استفاده کنید.

سیگار هیتس چیست؟

سیگارهای هیتس از دسته سیگارهایی است که برای استفاده از آنها باید حتماً از محصولات آیکاس استفاده کنید. سیگارهای هیتس دارای استیک‌هایی از توتون و تنباکو می‌باشد که توسط المنت موجود در سیگار الکترونیکی آیکاس گرم شده و در نهایت نیکوتین موجود در آن آزاد خواهد شد. گرم شدن استیک‌ها باعث می‌شود که از سوختن توتون و تنباکو جلوگیری شود و در نتیجه میزان مضر بودن استفاده از این سیگار را تا حدود ۹۵ درصد از سیگارهای معمولی کمتر کند. زیرا که در سیگارهای معمولی همزمان با سوختن توتون و تنباکو مواد مضر دیگری که در آن وجود دارد آزاد خواهد شد. علت اصلی تمام بیماری‌هایی که در پس استفاده از سیگار چه برای فرد و چه برای افرادی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند همین است.

سیگار هیتس چیست؟

مزایای استفاده از سیگارهای هیتس

بوی سیگار هیتس آزار دهنده نیست

به عنوان اولین مزیت باید به بوی آن اشاره کرد. با توجه به اینکه در سیگارهای هیتس با المنت‌هایی که استیک‌های آن گرم می‌شود و نیکوتین مورد نیاز آزاد می‌شود، ادامه آن به صورت بخار خارج می‌شود؛ می‌توان گفت که دارای بوی بد و دود نیست. این موضوع باعث می‌شود که شما بتوانید از این دستگاه حتی در مجمع‌های سربسته و مکان‌های عمومی استفاده کنید. بدون اینکه برای دیگران ضررهایی داشته باشد و یا باعث آزار دیگران شود.

مضرات کمتری نسبت به سیگار معمولی دارد

همانطور که گفته شد در استفاده از سیگارهای معمولی همزمان با سوختن توتون و تنباکو مقدار بسیار زیادی از مواد مضر موجود در آن خارج می‌شود؛ که باعث بیماری و عواقب ناخوشایند هم برای فرد سیگاری و هم برای دیگران که در معرض این دود قرار می‌گیرد می‌شود. اما در سیگارهای هیتس با توجه به اینکه فقط بخش‌های مورد نظر آن گرم می‌شوند تا نیکوتین را آزاد کند؛ فرایند سوختنی انجام نخواهد شد. پس در نتیجه مواد مضری آزاد نخواهد شد که این موضوع ضرر این سیگار را تا ۹۵ درصد کمتر می‌کند.

 کاهش ذرات مضر و دود دست دوم و دست سوم

همزمان با سوختن مواد مضری که در توتون و تنباکوی سیگارهای معمولی وجود دارد، ذرات آلاینده و سمی ایجاد خواهند شد؛ که در ابتدا به صورت دود دست دوم در فضا معلق خواهند بود. سپس پس از نشست کردن به عنوان دود دسته سوم روی ابزار و وسایل قرار خواهند گرفت. اما در نهایت استفاده از سیگارهای هیتس با توجه به اینکه فرایند سوختنی اتفاق نمی‌افتد و ذره و یا حتی آلاینده آزاد نمی‌شود، می‌توان گفت که استفاده از آن مساوی با از بین رفتن آلاینده ها خواهد بود.

معایب استفاده از سیگار های هیتس

دارا بودن مقدار تقریبی نیکوتین

از آنجایی که سیگارهای هیتس دارای نیکوتین هستند و سایر مواد شیمیایی دیگر را در خود جای می‌دهند، فرد ممکن است که در پس استفاده از سیگارهای هیتس این بار به نیکوتین موجود در این سیگار اعتیاد پیدا کند. همین موضوع دلیل اصلی برای این است که می‌گوییم افراد غیر سیگاری نباید از محصولات آیکاس استفاده کنند؛ زیرا که ممکن است به نیکوتین موجود در سیگارهای هیتس اعتیاد پیدا کنند.

 احتمال اعتیاد به سیگارهای هیتس

برخی از افراد در پس استفاده از سیگارهای هیتس و محصولات آیکاس برای روند ترک اعتیاد خود به استفاده از سیگارهای هیتس اعتیاد پیدا می‌کنند و دچار مشکل می‌شوند.

 عوارض جانبی استفاده از سیگار های هیتس

درست است که شما در روند ترک سیگار قرار گرفته ‌اید و می‌خواهید از محصولات سالم ‌تری برای به جای سیگار استفاده کنید. اما باید بدانید که همین محصولات هم بدون مضرات جانبی نیستند. برای استفاده از سیگارهای هیتس و دستگاه آیکاس بهتر است که با پزشک خود و یا مشاورانی در ارتباط باشید. به این علت که بتوانید درست و به موقع از آنها استفاده کنید؛ مبادا ضررها و عوارض جانبی دیگری را برای شما ایجاد کنند.

عوارض جانبی استفاده از سیگار های هیتس

مورد نهایی در مورد سیگار های هیتس

سیگار های هیتس ساخت شرکت مارلبورون هستند؛ این یعنی اصالت این سیگار. پس شما می توانید این محصول را با خیال راحت استفاده کنید. حتی در تمامی اماکن به راحتی اقدام به خرید آن کنید.

طعم های سیگارهای هیتس

سیگارهای هیتس دارای طعم های مختلفی هستند. ما در یکی از مقاله های خود تمامی طعم های آن را معرفی کرده ایم. شما میتوانید این مقاله را در وبسایت ویسموک مورد مطالعه قرر دهید و به دلخواه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

کلام نهایی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، روش‌های مختلفی برای ترک اعتیاد وجود دارد. یکی از آنها استفاده از محصولات آیکاس و سیگارهای هیتس می‌باشد. اما توجه داشته باشید که در روند ترک اعتیاد می بایست شما اول علت اعتیاد خود را بررسی کنید. دوم علت مورد نظر را برطرف کرده سپس ایجاد انگیزه کنید و در نهایت اقدام به ترک اعتیاد کنید. زیرا که این روش به شما کمک می‌کند تا بتوانید در روند ترک اعتیاد خود برنامه ‌ریزی داشته باشید. در نهایت با استمرار این کار را انجام دهید.

 سیگارهای هیتس را از کجا تهیه کنیم

ما در وبسایت ویسموک ارائه دهنده محصولات ترک اعتیاد در انواع مختلف هستیم. شما می‌توانید به تهیه و خریداری کردن سیگارهای الکترونیکی آیکاس در وبسایت ویسموک اقدام نمایید؛ حتی سیگارهای هیت را در طعم‌های مختلف خریداری کنید. زمانی که وب سایت ویسموک را برای خریدهای محصولات ترک اعتیاد خود انتخاب می‌کنید؛ می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمامی محصولات اصل هستند. همچنین با ضمانت به شما تحویل داده می‌شوند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.