روش‌ های ترک سیگار : تکنیک های خانگی ساده و تضمینی

mahsa fooladi
18 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
4 دقیقه زمان مطالعه
روش‌ های ترک سیگار : تکنیک های خانگی ساده و تضمینی

ترک اشتباه! چگونه سیگار را ترک کنیم؟

امروز روز استفاده از سیگار یکی از معضلاتی است که جمعیت کثیری را درگیر خود کرده است. همه ما به نحوی درگیر استفاده از سیگار هستیم. شاید آن را به مستقیماً استفاده نکنیم؛ اما در معرض دودهای ناشی از استفاده سیگار قرار خواهیم گرفت. در این مقاله ما می‌خواهیم از روش‌ های ترک سیگار برای شما صحبت کنیم تا بتوانیم در قدم نهادن شما در این پروسه یاری گر شما باشیم.

ترک این عادت اشتباه همیشه یکی از دشواری‌هایی بوده که برای افرادی که وابسته به استفاده از نیکوتین هستند، همیشه یکی از معضلات تلقی می‌شود. اما در نهایت نکته مثبت آن این است که کسی که برای ترک سیگار اقدام می‌کند، از مضرات این سیگار آگاهی دارد و می‌خواهد هرچه سریع‌تر از استفاده از آن رهایی یابد. افراد زیادی بارها و بارها تلاش کردند تا بتوانند استفاده از سیگار را ترک کنند. اما بعضی مواقع این عمل با شکست مواجه می‌شود، اما لین به معنای دلسردی نیست.

 

ترک اشتباه! چگونه سیگار را ترک کنیم؟

 

اولین کار از روش های ترک سیگار چیست؟

بسیاری از افرادی که برای ترک سیگار اقدام می‌کنند ممکن است نتوانند در انجام این پروسه موفق شوند و این تنها یک دلیل دارد. اینکه فردی که می‌خواهد سیگار را ترک کند دلیلی برای سیگاری شدن خود پیدا نمی‌کند. نمی‌توان در دسترس بودن مواد نیکوتین دار را منطقی تلقی کرد. از نظر روانشناختی پدیده اعتیاد شما باید در ابتدا علت اعتیاد خود را بررسی کنید و توانایی بی‌میلی به دلیل این موضوع را با خود تمرین کنید. روش‌های مختلفی برای ترک سیگار وجود دارد که می‌تواند عوارض‌های متفاوتی را داشته باشد. اما همیشه ترک کردن یک ترک کردن استفاده از سیگار می‌تواند میزان عارضه‌ای کمتر از استفاده خود سیگار را داشته باشد.

استفاده از چسب های نیکوتینی از روش های ترک سیگار

از آنجایی که علت اعتیاد شما به سیگار در اصل اعتیاد به نیکوتین می‌باشد؛ شما می‌توانید از جایگزین‌هایی برای برطرف کردن نیاز خود به نیکوتین استفاده کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند که روند ترک سیگار شما و علائم آن و حتی استرس ناشی از این روند به حداقل برسد. یک بسیاری از کاربران برای ترک سیگار خود از چسب‌های ترک سیگار که حاوی نیکوتین می‌باشد استفاده می‌کنند. دوزهایی که در این چسب‌ها استفاده می‌شود و از نظر مصرف نیکوتین با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 

اولین کار از روش های ترک سیگار چیست؟

 

استفاده از  اسپری بینی و دندان که نیکوتینی می‌باشد.

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید نیکوتین مورد نیاز بدن خود را تامین کنید استفاده از اسپری‌های موثر برای ترک اعتیاد است. زیرا که این اسپری‌ها حاوی نیکوتینی می‌باشد که از طریق رگ‌های خونی مجاری موجود در مجاری بینی جذب خواهد شد. و باعث می‌شود که میزان تمایل فرد را به استفاده از نیکوتین کاهش دهد. اما در نظر داشته باشید که استفاده از این اسپری دارای محدودیتی می‌باشد که در تعداد روز نباید بیشتر از ۶۴ اسپری استفاده شود.

موارد دیگری که می‌توانید برای ترک اعتیاد خود از آن استفاده کنید شامل آدامس‌های نیکوتینی،  قرص‌ها و یا پاستیل‌هایی که نیکوتینی هستند، حتی سرنگ‌های بینی دارای نیکوتین می‌باشد.

داروهای تجویزی برای ترک اعتیاد

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند در ترک سیگار به شما کمک کند استفاده از داروهای تجویزی می‌باشد. که روند استفاده احساس نیاز شما به نیکوتین را کاهش می‌دهد. روشی که داروها عمل می‌کنند همیشه به یک طریق نیست و راه های مختلفی دارند. اما در نهایت هدف تمامی این روش‌ها ترک سیگار ترک سیگار به صورت آسان و موفق‌تر است.

 

استفاده از سیگارهای الکترونیکی یکی از روش های ترک سیگار

 

استفاده از سیگارهای الکترونیکی یکی از روش های ترک سیگار

شما می‌توانید از برندهای مختلف سیگارهای الکترونیکی به عنوان یکی از روش‌ های ترک سیگار استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که کدام برند و کدام نوع از سیگارهای الکترونیکی می‌تواند روند ترک اعتیاد شما را سرعت بخشد و این موضوع را برای شما آسان‌تر کند.

در حالت کلی دو نمونه سیگارهای الکترونیکی در دنیا وجود دارد که از شهرت‌های بسیار زیادی برخوردار هستند. مورد اول این سیگارهای الکترونیکی مربوط به شرکت ویپینگ می‌باشد که سیستم‌های ویپ و پاد سیستم را ایجاد کرده که به شما در این روند کمک می‌کند. ساختار سیگارهای ویپ به این صورت است که در مخزن خود دارای مایعی می‌باشد. که نیکوتین مورد نیاز شما را ایجاد خواهد کرد و شما می‌توانی تجربه سیگار کشیدن را با خطر کمتر برای خود ایجاد کنید.

مورد دیگری که شما می‌توانید برای ترک سیگار استفاده کنید استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس از برند فیلیپ مورث آمریکا می‌باشد. این سیگار با استفاده از سیگارهای خاصی که با نام سیگار هیتس معروف است؛ به شما کمک می‌کند که روند ترک اعتیاد خود را کم ضررتر و با سرعت‌تر انجام دهید. سیگارهای آیکاس با داشتن المنت‌هایی که در هولدر وجود دارد، گرمای لازم برای استیک‌های تنباکو در سیگار هیتس را ایجاد می‌کند. که باعث آزاد شدن نیکوتین به میزان لازم بدن شما می‌شود. اما از سوختن و آزاد شدن مواد مضری که در توتون و تنباکو وجود دارد جلوگیری می‌کند. در مقاله ترک سیگار با آیکاس می توانید اطلاعات کاملی درباره این مورد از روش‌ های ترک سیگار به دست آورید.

عوارض ترک سیگار

به طور کلی استفاده از سیگار دارای عوارض بسیار زیادی می‌باشد که از جمله این عوارض می‌توان به بیماری‌های تنفسی، سکته قلبی و بیماری‌های قلبی و همچنین عوارض ناشی از  قرار گرفتن دیگران در معرض دود سیگار برای آنها ایجاد می‌شود، صحبت کرد. اما ترک سیگار هم عوارض خاص خود را دارد.

عوارضی که از ترک سیگار ممکن است متوجه فرد ترک کننده شود می‌تواند شامل وسوسه شدید به سیگار کشیدن، احساس نیاز برای سیگار کشیدن بیشتر از هر وقت دیگر، مشکلات گوارشی، آشفتگی روحی اضطراب و خارش بدن، باشد.

ورزش کردن و تمرین از روش های ترک سیگار

یکی دیگر از مواردی که شما می‌توانید برای ترک سیگار خود استفاده کنید ورزش کردن است. فعالیت بدنی و ورزش کردن از دو به دو صورت می‌تواند از در روند ترک سیگار شما به شما کمک کند. اولین مورد این است که زمانی که شما درگیر ورزش کردن هستید از هوس استفاده از سیگار دور خواهید ماند. دومین مورد این است که زمانی که شما در حال ورزش کردن هستید هورمون‌های بسیار زیادی در بدن شما ترشح خواهند شد. که باعث شادابی و سرزندگی شما می‌شود و این موضوع نیاز شما را به استفاده از نیکوتین کاهش می‌دهد.

 

ورزش کردن و تمرین از روش های ترک سیگار

 

کلام پایانی

اگر در حال خواندن این مقاله هستید شما یا کسی هستید که می‌خواهید اقدام به ترک سیگار انجام دهید یا کسی هستید که می‌خواهید فردی را برای ترک سیگار متقاعد کنید. فرقی نمی‌کند شما عضو کدام یک از این گروه باشید؛ اما باید گفت هر زمانی را که شما برای ترک اعتیاد خود و دیگران انتخاب می‌کنید. بهترین زمان برای ترک اعتیاد است پس فکر نکنید که دیر شده. با استفاده از روش‌ های ترک سیگار نامبرده در این مقاله می توانید این عادت مخرب را با موفقیت ترک کنید.

اما به عنوان کلام پایانی باید گفت که اگر فردی هستید که قصد ترک اعتیاد دارید بهتر است در این دوره بیشتر در کنار خانواده خود باشید. زیرا که دیدن اعضای خانواده این شور و شعف را در شما ایجاد خواهد کرد که ترک سیگار را هرچه سریع‌تر انجام دهید. تا بتوانید زندگی سالمی را برای خود و دیگران ایجاد کنید. اگر شما می‌خواهید در روند ترک اعتیاد کسی کمک حال او باشید بهتر است که در این دوران با او همدردی بسیار زیادی داشته باشید.

 وب سایت ویسموک ارائه دهنده سیگارهای الکترونیکی برای روند ترک اعتیاد شما

ما در وب سایت ویسموک ارائه دهنده بهترین سیگارهای الکترونیکی هستیم که شما می‌توانید برای روند ترک سیگار خود از آنها استفاده کنید. یکی از بهترین مواردی که برای ترک اعتیاد می‌توانید از آن استفاده کنید سیگارهای آیکاس می‌باشد که در مجموعه ویسموک شما می‌توانید این سیگار را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه نمایید.

ضمانت ما به شما دادن محصولی است که کیفیت آن ۱۰۰ است و ضمانت شما به ما استمرار در ترک سیگار شماست. هیچ وقت برای بهتر بودن و تغییر کردن و از بین بردن عادت‌های اشتباه دیر نیست.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.