سلامت روان با آیکاس

mahsa fooladi
27 اسفند, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

آیکاس و سلامت روان

برای اینکه بتوانیم در مورد تاثیر سیگارهای آیکاس بر سلامت روان صحبت کنیم باید بدانیم که تعداد زیادی از افراد در روند ترک اعتیاد قرار دارند. همچنین افراد دیگری که در ارائه خدمات سلامت به افراد سیگاری مهارت دارند بر این اعتقادند که روند ترک اعتیاد بر سلامت روان تاثیر بسیار زیادی دارد. این یعنی شخصی که قرار است سیگار خود را ترک کند و اعتیاد خود را به صورت کامل کنار بگذارد به مرور زمان دارای سلامت روان بهتری نسبت به گذشته خواهد بود.

در این مقاله ما قصد داریم به صورت کلی بررسی کنیم که سیگار کشیدن چه تاثیری بر سلامت روان ما خواهد داشت. همچنین عدم استفاده از سیگار و یا استفاده از سیگارهای آیکاس چه تفاوتی را می‌تواند برای سلامت روان ما ایجاد کند.

 

آیکاس و سلامت روان

 

سیگار و تاثیر آن بر سلامت روان

همانطور که همه ما آشنایی کامل با سیگار و فرایند استفاده از آن را داریم می‌دانیم که افرادی که به سیگار اعتیاد پیدا می‌کنند به علت استفاده بالا از نیکوتین می‌باشد. در اصل باید بدانیم که بدن آنها به نیکوتین موجود در سیگار اعتیاد پیدا کرده و این موضوع باعث استفاده مستمر از این محصول می‌شود. همانطور که می‌دانیم نیکوتین می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر مغز و افکار ما داشته باشد. از این دسته تاثیرات می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم.

 تاثیر سیگار کشیدن و استرس

بسیاری از افراد که سیگار کشیدن را در برنامه خود قرار می‌دهند به منظور کاهش میزان استرس این برنامه‌ریزی را داشته‌اند. اما باید بدانید که نیکوتین فقط یک احساس آرامش کوتاه مدت را برای فرد ایجاد می‌کند. در نهایت سیگار کشیدن باعث ایجاد استرس و اضطراب بیشتری خواهد شد.

 تاثیر سیگار کشیدن بر افسردگی

افرادی که افسردگی دارند بیشتر از افرادی که بدون افسردگی هستند سیگار می‌کشند. توجه داشته باشید که نیکوتین باعث ترشح دوپامین در مغز می‌شود که یک ماده برای ایجاد احساس شادی می‌باشد. اما پس از اینکه مدت بسیار زیادی از نیکوتین استفاده کنید مغز اجازه ترشح مجدد دوپامین را صادر نمی‌کند. در نهایت احساس شادی در این افراد کمتر خواهد شد. حال اگر این افراد از گذشته دچار افسردگی بودند یا در حال حاضر دچار افسردگی شده‌اند.

 تاثیر سیگار کشیدن و ایجاد جنون

افرادی که به طور کلی دارای جنون هستند بیشتر از افرادی که بدون جنون می‌باشند از سیگار استفاده می‌کنند. اما به طور کلی در مقاله‌ها و تحقیقات جدید، نتیجه بر این قرار بوده که استفاده از سیگار می‌تواند خطر ابتلا به اسکیزوفرنی و همچنین جنون را افزایش دهد.

 

 تاثیر سیگار کشیدن و ایجاد جنون

 

 سیگار الکترونیکی آیکاس چیست و عملکرد آن به چه صورت می‌باشد؟

سیگارهای الکترونیکی یکی از محصولات محبوب در زمینه ترک اعتیاد می‌باشد. این سیگار ها ساخت شرکت فیلیپ موریس آمریکایی است. این محصول با هدف ترک اعتیادی ساده‌تر و موثرتر و همچنین سریع‌تر تعبیه شده و به بازار عرضه گشته است. این محصول تا به حال به افراد زیادی در روند ترک اعتیاد آنها کمک کرده است. اما اصلی‌ترین دلیلی که باعث محبوبیت این محصول شده عملکرد آن است. سیگارهای الکترونیکی آیکاس دارای دو قسمت بدنه و باتری می‌باشند. بدنه آن یا به اصطلاح هولدر آن دارای المنت‌هایی در درون خود می‌باشد. این المنت‌ها گرمای ۳۵۰ درجه سانتیگراد را برای گرم کردن القایی استیک‌های توتون و تنباکو که روی سیگارهای هیتس، ترا و سیگارهای نوسو قرار دارد را ایجاد می‌کند.

در نهایت ایجاد این گرما و القای آن به این استیک‌ها نیکوتین موجود در تنباکو از آن آزاد خواهد شد و به صورت بخار از دستگاه خارج می‌شود. در نتیجه نیکوتین مورد نیاز فرد به او می‌رسد. اما با تفاوت بر اینکه در سیگارهای معمولی نیکوتین با روند سوختن توتون و تنباکو ایجاد خواهد شد. در نتیجه باعث آزاد شدن مواد مضر دیگر نیز خواهد بود. اما از آنجایی که در سیگارهای الکترونیکی آیکاس سوختنی ایجاد نمی‌شود می‌توان گفت که مواد مضری از سیگارها خارج نخواهد شد و فقط نیکوتین مورد نیاز فرد آزاد می‌شود.

 تاثیر سیگار الکترونیکی آیکاس بر سلامت روان

ابتدا باید بیان کنیم که افرادی که قصد بر ترک اعتیاد خود را دارند در ابتدا ممکن است دارای علائم و عوارض بسیار زیادی شوند. علائمی همانند تاثیر منفی بر خواب استرس و اضطراب بیش از حد پرخاشگری افسردگی بر هرگونه عوارض دیگری باشند.

اما در حالت کلی باید توجه داشته باشیم که این افراد قصد بر ترک اعتیاد دارند و قرار است تمامی این موارد را با سربلندی بگذرانند.

افرادی که از سیگارهای الکترونیکی آیکاس برای روند ترک اعتیاد خود استفاده می‌کنند فقط بخش کمی از میزان نیکوتین مورد نیاز آنها به بدن آنها می‌رسد. در نتیجه با توجه به اینکه این نیکوتین با مواد مضر دیگری همراهی ندارد ضرر و تاثیر به نسبت کمتری خواهد داشت. استفاده مکرر از این دستگاه باعث می‌شود که هر روز پس از مدتی اعتیاد شما به نیکوتین زیاد تا حدود بسیار زیادی کم شود. اما باید دقت کنید که این تاثیر آنقدرها هم ساده و بدون عوارض نیست.

به مرور زمان که نیکوتین مورد نیاز شما کمتر و کمتر و کمتر شود قطعاً دیگر خبری از تاثیر نیکوتین بر ذهن شما و مغز شما وجود نخواهد داشت. این همان تاثیر مثبتی است که سیگارهای الکترونیکی آیکاس بر سلامت روان افراد می‌گذارد.

تاثیر سیگارهای الکترونیکی آیکاس بر سلامت روان افراد مبتدی

با توجه به تمامی موارد گفته شده در این مقاله قطعاً تا به حال متوجه شده‌اید که نیکوتین و تاثیر سیگار کشیدن و حتی تاثیر سیگارهای الکترونیکی بر سلامت روان به چه صورت ممکن است باشد. الان سوال این است که آیا به نظر شما استفاده از سیگار و یا حتی سیگارهای الکترونیکی‌های آیکاس برای افرادی که تا به حال از سیگار استفاده نکردند و به نیکوتین اعتیادی ندارند جایز است؟ قطعاً خیر اما دلیل اصلی آن این است که زمانی که شما در مورد تاثیر بر سلامت روان صحبت می‌کنید تنها موضوعی که در این تاثیر دخیل است نیکوتین موجود در سیگارها می‌باشد. اما زمانی که شما به سیگار اعتیادی ندارید نیکوتین بر ذهن شما تاثیر خاصی را ایجاد نمی‌کند.

اما به محضی که از سیگارهای الکترونیکی آیکاس و یا سیگارهای معمولی استفاده کنید ذهن و مغز شما تحت تاثیر نیکوتین حتی به مقدار کم قرار خواهد گرفت. در نتیجه شما استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس و یا سیگارهای معمولی را به صورت اعتیاد وارانه‌ای انجام خواهید داد.

 سیگارهای الکترونیکی‌های آیکاس را از کجا تهیه کنیم؟

نکات بسیار مثبتی که در مورد سیگارهای الکترونیکی آیکاس وجود دارد. ما در مورد هر کدام از آنها در مقاله‌ای جدا صحبت کرده‌ایم. شما ممکن است به فکر تهیه و خرید سیگارهای الکترونیکی آیکاس باشید. در حالت کلی شما می‌توانید به دو صورت حضوری و غیرحضوری خرید خود را انجام دهید. اما اگر قصد دارید به صورت حضوری خرید کنید باید قبل از حضور از نمایندگی فروشگاه مورد نظر خود از آیکاس اطمینان حاصل کنید. همچنین روش‌های تشخیص آیکاس‌های اصل و آیکاس‌های تقلبی را بدانید. اگر هم قصد دارید که به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید باید از مرجع بودن وب سایت اطمینان حاصل کرده باشید. همچنین ضمانت ها و نظر کاربران گذشته آن ها را بررسی کنید.

 سیگارهای الکترونیکی‌های آیکاس را از کجا تهیه کنیم؟

کلام نهایی

وب سایت ویسموک یکی از تخصصی‌ترین و با تجربه‌ترین وب سایت‌ها در زمینه فروش محصولات الکترونیکی است. محصولاتی شامل سیگارهای الکترونیکی آیکاس، ویپ‌ها و سیستم‌های پاد و همچنین سیگارهای هیتس، ترا و سیگارهای نوسو می‌باشد. وب سایت ویسموک و تیم آن درصدد هستند تا بتوانند به صورت دائم با توجه به داشتن بهترین خدمات و بهترین قیمت‌ها رضایت دائم مشتریان خود را داشته باشند. پس شما می‌توانید قیمت مناسب،  کیفیت و ضمانت محصول را از ما بخواهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.