آیکاس چیست؟ معرفی سیگار اکترونیکی کم ضرر

mahsa fooladi
10 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آیکوس یا سیگار کم ضرر

آیکاس چیست؟

زمانی که نام این دستگاه را میشنوید ممکن است بگویید خب این هم یک محصول دیگر از صنعت ویپیینگ هست و خود سیگار اصلی نیست. برای ترک سیگار درست شده  مثل دستگاه های وایپ دیگر است. باید بگم این موضوع طبیعی است. چرا؟ این موضوع به علت تبلیغات گسترده‌ای که شرکت ویپینگ برای ویپ و پاد سیستم‌های خود که سیگارهای الکترونیکی هستند انجام داده، این تصور را به وجود آورده که هر محصولی غیر از سیگار اصلی تحت ساخت این شرکت بوده است. اما این تصور کاملا اشتباه است. آیکاس یک محصول کاملا جداست. در ادامه به سوال مهم آیکاس چیست پاسخ می دهیم.

آیکاس ساخته ای از شکرت بزرگ فیلیپ موریس میباشد که میتواند یک جایگزین خوب برای سیگار های سنتی در بازار باشد. آیکوس به جای استفاده از مایع الکترونیکی ای ک دستگاه ویپ استفاده میشود از تباکوی واقعی استفاده میکند. در نهایت به این صورت که تنباکو را تا دمای خاص داغ میکند که باعث آزاد شدن یک آئروسل میشود که حاوی نیکوتین میباشد.

فیلیپ مورث ادعا می‌کند که اگر سیگارهای معمولی را رها کنید و استفاده از آیکوس را  به جای آن قرار دهید این موضوع باعث می‌شود که شما کمتر در معرض مواد شیمیایی مضر قرار بگیرید.

آیکاس چیست؟

دستگاه آیکاس چیست و چگونه کار می‌کند؟

بهتر است در ابتدا دستگاه وبپ را معرفی کنیم؛چراکه افراد بیشتری درمورد آن میدانند و اینگونه بهتر می توانیم نحوه کار آیکاس را شرح دهیم و پاسخ سوال آیکاس چیست را بیان کنیم.

دستگاه‌های ویپ در اوایل دهه ۲۰۰۰ وارد بازار شدند که خیلی سریع هم مورد محبوبیت بسیار زیادی از افراد قرار گرفتند. در دستگاه‌های ویپ و یا پاد سیستم به جای اینکه از ستون و تنباکو به طور مستقیم استفاده شود از مایعی استفاده می‌شود که در آن عصاره نیکوتین و مواد دیگر قرار دارد؛ در نهایت با بخار کردن این مایع و فرو دادن بخار آب آن در ریه می‌تواند تداعی کننده تجربه سیگار کشیدن برای افراد باشد‌ و به همان اندازه تجربه مصرف نیکوتین را برای مصرف کننده ایجاد خواهد کرد.

 ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که پس فرق آیکوس و با ویپ و یا سیستم‌های پاد چیست؟

دستگاه‌های آیکاس از یک قلم و یک هولدر تشکیل شده‌اند. در این دستگاه شما باید مستقیماً خود سیگار را وارد آن کنید تا بتوانید از این سیگار الکترونیکی استفاده کنید. این دستگاه به جای اینکه از جویس و سالت نیکوتین برای تامین نیاز مصرف کننده استفاده کند، از توتون استفاده می‌کند. به این با این با این روش که با به جای آتش زدن سیگار و سوزاندن توتون آن را گرم می‌کند و دودی را وارد ریه شما می‌کند که حاصل از گرم شدن توتون است.

به منظور دقیق‌تر به قلم آیکاس دارای یک المنت گرم کننده می‌باشد که دمای توتون را تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد می‌رساند و آن را گرم می‌کند. قابل توجه باید باشد که این گرما برای آزاد کردن نیکوتین و طعم تنباکو کفایت نمی‌کند و  همچنین باعث سوختن تنباکو نمی‌شود.

دستگاه آیکوس چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیگار ایکاس چگونه می‌تواند سالم تر باشد؟

مهمترین موضوعی که در مورد سیگار آیکاس وجود دارد این است که ۹۵ درصد دارای ضرر کمتر است؛ اینکه چگونه باعث این ضرر کمتر می‌شود به این دلیل است که به جای اینکه توتون و تنباکو را مستقیماً بسوزاند، فقط آنها را گرم می‌کند؛ همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد به جای اینکه از جویس و سالت نیکوتین استفاده کند، تنباکو را گرم کرده و با آان دودی که از آن خارج می شود، تجربه اسموکینگ یا سیگار کشیدن را به شما بدهد.

روند کار آیکاس

به بیان ساده‌تر باید گفت زمانی که شما از سیگار معمولی برای اسموکینگ استفاده می‌کنید، در هنگام سوختن توتون یا تنباکو تمام مواد موجود در این توتون خارج می‌شود؛ که یکی از موادهای آن نیکوتین است که شما به آن نیاز دارید و در نتیجه مواد دیگر به نسبت بسیار بالایی برای بدن شما مضر هستند. در سیگار آیکوس این فرآیند به این صورت اتفاق می‌افتد که با گرم کردن تونون و یا تنباکو فقط نیکوتین آن آزاد می‌شود.

در حالت کلی با هر پک شما از سیگار معمولی دمایی مبنی با دمایی تقریباً ۹۰۰ درجه سانتیگراد با سوختن کاغذهای اطراف یا همان پیپر، برای توتون و تنباکو ایجاد می‌شود؛ که باعث سوختن آنها می‌شود. اما در سیگار آیکوس با توجه به المنتی که در آن وجود دارد فقط دمای ۳۵۰ درجه ایجاد می‌شود که این دما برای گرم کردن توتون و تنباکو به شدت کافی است. یکی از دلایلی که بسیاری بر این باور هستند که سیگار به ضرر آور است و باعث سرطان می‌شود این است که در اثر سوختن در دمای ۹۰۰ درجه املاح دیگر و مواد سمی دیگری از توتون و تنباکو خارج می‌شود.

معایب استفاده از آیکوس

چه شما از سیگار الکترونیکی استفاده کنید و چه از سیگار آیکوس و چه از سیگارهای معمولی، استفاده از سیگار باعث می‌شود که شما پس از مدتی درگیر اختلالات تنفسی شوید. از معایب دیگر استفاده از آیکوس این است که ممکن است برای تنفس تنباکو شما را مشتاق کند و همچنین استفاده شما را از تنباکو بیشتر کند.

روند کار ایکاس

چه سیگاری را باید برای آیکاس تهییه کرد؟

برای اینکه بتوانید از دستگاه آیکوس استفاده کنید باید بدانید که شما لازم است از سیگارهای مخصوص این دستگاه استفاده کنید و نمی‌توانید از هر سیگار دیگری است استفاده کنید. نام سیگارهای خاص دستگاه آیکوس هیتس می‌ باشد.

مزیت های سیگار آیکوس

1.با توجه به اینکه در این دستگاه سیگار فقط گرم می‌شود و نمی‌سوزد خاکستری تولید نمی‌شود پس شما میتوانید در تمام اماکن آن را استفاده کنید.

2.در نتیجه استفاده از این دستگاه دود و بوی آزاردهنده‌ای برای دیگران ایجاد نمی‌شود.

۳.از آنجایی که تنها شرکتی که می‌تواند این دستگاه الکترونیکی و این تکنولوژی را تولید کند شرکت فیلیپ مورث آمریکاست نیازی نیست که نگران برندهای تقلبی این سیگار باشید.

معرفی دستگاه های مختلف سیستم های آیکاس

در حال حاضر، سه نوع سیگار الکترونیکی ایکوس در بازار موجود است:

 • IQOS 2.4 Plus
 • IQOS 3 MULTI
 • IQOS 3 DUO

معرفی دستگاه IQOS 2.4 Plus

دستگاه IQOS 2.4 Plus در سال 2017 به بازار عرضه شده است و دارای سه رنگ میباشد. یعنی رنگ های مشکی، سفید، آبی.

ویژگی‌های IQOS 2.4 Plus

 • قلم این دستگاه تک چراغ است.
 • فاصله زمانی هر سیگار نهایتاً ۵ دقیقه است.
 • دارای 1 کیت تمیز کننده
 • میزان شارژ مدت ۹۰ دقیقه و پشتیبانی از هولدر و شارژدهی آن، ۳۶ ساعت است.
 • این سیگار همچنین دارای یک جعبه متعلقات است که در آن دستگاه اصلی به همراه کیت تمییز کننده و همچنین 15 الی 20 نخ سیگار قرار دارد.

دستگاه IQOS 3 MULTI

دستگاه IQOS 3 MULTI در سال 2019 به بازار عرضه شد و دارای 4 طیف رنگی آبی، سفید، طلایی و مشکی است.

ویژگی‌های این دستگاه

 • 10 هیت متوالی بدون مشکل
 • دارای USB تایپ C
 • دارای 1 کیت تمیز کننده

این سیگار هم دارای یک جعبه میباشد که در آن متعلقات آن قرار دارد و این متعلقات هم شامل: شارژر، برس تمیز کننده، خود دستگاه اصلی و هولدر آن میباشد. این دستگاه دارای طراحی سبکی است که دارای ظاهری سبک و شیک میباشد.

معرفی دستگاه های مختلف سیستم های آیکوس

معرفی دستگاه  IQOS 3 DUO در مقاله آیکاس چیست؟

یک ترکیب عالی از دو دستگاه قبلی با این تفاوت که به مصرف کننده این اجازه را میدهد که دود ناشی از رول سیگار هیتس را پشت سر هم بکشد. این ویژگی باب افرادی است که به نیکوتین بیشتر در مدت زمان کمتر نیاز دارند .

شارژ دستگاه آیکاس 3 دیو برای 35 رول سیگار در روز کافی خواهد بود. با توجه به افزایش کیفیت تیغه در این سیگار طعمی که از توتون به شما میرسد بهتر خواهد بود.

ویژگی‌های IQOS 3 DUO

 • المنت‌های بسیار مقاوم و باکیفیت دارای پورت شارژ USB تایپ  C
 • اندازه کوچکتری نسبت به مدل های دیگر دارد.

دارای در آهنربایی میباشد.

قابلیت اتصال با Bluetooth

دارای 1 کیت تمیز کننده و متعلقات دیگر

قابلیت دو بار استفاده از هولدر بعد از هر بار شارژ در دستگاه آیکاس اورجینال دیو

کلام آخر

میتوانید تمامی دستگاه های این برند را از ما درخواست کنید زیرا که ما ارایه دهنده سیگار های آیکاس با بهترین کیفیت هستیم تا ضامن سلامتی شما باشیم. اما توجه داشته باشید که این دستگاه بیشتر برای افرادی است که قصد ترک سیگار را دارند و اگر شما جز دسته ای از افراد هستید که تا با حال نیکوتین مصرف نکرده اید و صرفا برای کنجکاوی میخوایهد این دستگاه را امتحان کنید، پیشنهاد میکنیم که این کار را انجام ندهید. اکنون که پاسخ سوال آیکاس چیست را می دانیدبه راحتی می توانید دستگاه آیکاس مدنظر خود را انتخاب کنید.

وبسایت ویسموک انواع سیگار های آیکاس اورجینال را به صورت تضمینی و در مناسب ترین قیمت به شما عزیزان عرضه می کند. جهت دریافت مشاوره رایگان برای خرید آیکاس می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.