سیگار الکترونیکی آیکاس، نحوه مراقبت و تمیز کردن

mahsa fooladi
1 اسفند, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نحوه مراقبت و تمیز کردن سیگار الکترونیکی آیکاس

چگونگی مراقبت و تمیز کردن سیگارهای الکترونیکی آیکاس

دستگاه آیکاس یکی از انواع سیگارهای الکترونیکی است که در حال حاضر در ایران شهرت بسیار زیادی دارد. همچنین برای ترک سیگار استفاده می‌شود. در این مقاله ما قصد داریم که طریقه مراقبت کردن و تمیز کردن دستگاه آیکاس را به شما معرفی کنیم. سیگار الکترونیکی آیکاس در حال حاضر یکی از محصولاتی است که برای روند ترک اعتیاد استفاده می‌شود. این دستگاه محصولی از شرکت فیلیپ موریس آمریکایی است. این محصول تداعی کننده روند سیگار کشیدن می‌باشد؛ اما با خطری بالغ بر ۹۵ درصد کمتر از سیگار معمولی.

در ادامه مقاله بررسی می‌کنیم که روند کار سیگار آیکاس چگونه است؟ و چگونه باید نگهداری و مراقبت از آن را پیش بگیریم؟ چگونه آن را مورد نظافت قرار دهیم؟

چگونگی مراقبت و تمیز کردن سیگارهای الکترونیکی آیکاس

سیگار الکترونیکی آیکاس چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیگار الکترونیکی آیکاس شامل یک هولدر محفظه و یک باتری می‌باشد؛ که شما می‌توانید با قرار دادن سیگارهای مخصوص هیت که برای دستگاه سیگار الکترونیکی آیکاس استفاده می‌شود روند سیگار کشیدن را شروع کنید. با این تفاوت که در سیگارهای معمولی همراه با سوختن توتون و تنباکو، مقدار بسیار زیادی مواد مضر آزاد می‌شوند. در نهایت دود مضر‌تری تولید می‌کند؛ که این هم برای سلامتی خود فرد و هم برای افراد دیگری که در معرض این دود قرار می‌گیرند مضرات بسیار زیادی دارد.

اما در سیگار آیکاس با استفاده از المنتی که برای گرم کردن استیک‌های تنباکو وجود دارد، این مورد فقط گرم می‌شود و به میزان گرم شدن آن نیکوتین مورد نیاز شخص تولید خواهد شد. در نهایت دود آن به صورت بخار خارج میشود. این یعنی اصل عملکرد سیگارهای الکترونیکی آیکاس نسوزاندن توتون و تنباکوست که از آزاد شدن مواد مضر جلوگیری می‌کند.

چگونگی استفاده از آیکاس یکی از روش‌های مراقبتی آن است.

اگر قصد دارید که از سیگار الکترونیکی آیکاس مراقبت کنید و طول دوره بیشتری را از آن بگیرید، بهتر است که نحوه استفاده از دستگاه الکترونیکی آیکاس را به صورت کلی یاد بگیرید. روند استفاده از این دستگاه تقریباً ساده می‌باشد که ما در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

 شارژ باتری دستگاه:

قبل از اینکه استفاده کنید، مطمئن باشید که دستگاه دارای شارژ کافی می‌باشد.

 نصب مقاومت یا همان coil:

تمامی دستگاه‌های آیکاس دارای یک مخزن و یا یک مقاومت هستند؛ قبل از مصرف کردن دستگاه باید مطمئن شوید که این مخزن و مقاومت، به صورت تمیز در جای خود قرار گرفته است.

 پر کردن مخزن سیگار الکترونیکی آیکاس:

پس از اینکه مقاومت یا مخزن را نصب کردید؛ باید مخزن را با مایعی حاوی نیکوتین یا بدون نیکوتین پر کنید. در هنگام پر کردن باید دستورالعمل‌های لازم را مد نظر قرار دهید.

 

 روشن کردن دستگاه:

دستگاه‌ها در دو نوع روشن می‌شوند. یا ممکن است که دکمه داشته باشند برای روشن خاموش کردن؛ یا ممکن است با پوک دهانی شما شروع به کار کردن کنند. در این حالت شما می‌توانید از سیگار الکترونیکی آیکاس استفاده کنید.

 کشیدن و خاموش کردن:

پس از آماده کردن تمامی مراحل و روشن کردن دستگاه، می‌توانید روند سیگار کشیدن خود را شروع کنید. پس از استفاده از آن دستگاه را خاموش کنید؛ تا از مصرف باتری اضافی آن خودداری شود.

چه کارهایی باید برای تمیز کردن و نگهداری از دستگاه آیکاس انجام دهیم؟

 چه کارهایی باید برای تمیز کردن و نگهداری از دستگاه آیکاس انجام دهیم؟

از جمله عملکردهای دیگری که باید برای تمیز نگه داشتن و همچنین مراقبت بیشتر به منظور طول عمر بیشتر دستگاه کاست داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 رعایت اصول گفته شده اولیه توسط تولید کننده:

زمانی که سیگار الکترونیکی آیکاس را خریداری می‌کنید، باید دستورالعمل‌های تولید کننده را با دقت مورد بررسی قرار داده و همه آنها را مطابق با دستورالعمل‌ها انجام دهید.

 شارژ مناسب برای باتری سیگار الکترونیکی آیکاس:

زمانی که متوجه شدید شارژ باتری به صورت کامل انجام شده، دستگاه را از برق بکشید؛ تا از خراب شدن باتری آن جلوگیری کنید.

 تعویض قطعات آبگریز در این دستگاه:

با توجه به اینکه در مخزن این دستگاه به طور مداوم از مایع حاوی نیکوتین یا مایع بدون نیکوتین استفاده می‌شود؛ برای اینکه نشتی و مشکلی برای بخارسازی ایجاد نشود، بهتر است که هر چند وقت یکبار به صورت دوره زمانی کوتاه مدت این محل را مورد نظافت قرار دهید.

 پاکسازی روزانه کنید:

از آنجایی که این دستگاه بخار تولید می‌کند، باید برای جلوگیری از تراکم و همچنین کثیف شدن مخزن و بخارسازی آن عملیات تمیز کننده را هر روز به همراه یک حوله نرم و خشک انجام دهید. قسمت‌های بیرونی دستگاه را به طور کامل پاک و خشک کنید.

 پاکسازی عمقی انجام دهید:

پس از یک دوره کوتاه یا بلند، باید دستگاه را با پاک کننده‌های مخصوص تمیز کنید.

 

 تمیز کردن مقاومت‌ها و تعویض آنها:

مقاومت‌ها و یا مخزن‌ها به طور مداوم در بخارسازی فعالیت دارند؛ پس باید هر روز آنها را مورد پاکسازی قرار دهید. هر زمان هم که احساس کردید بخارسازی کاهش یافته باید کویل‌ها را تعویض کنید.

توجه داشته باشید که قبل از پاک کردن سیگار الکترونیکی آیکاس، باید دستگاه را خاموش کنید؛ تمامی قطعات را از یکدیگر جدا کنید. در نهایت می‌توانید دستگاه را خشک کنید و سپس عملیات پاکسازی را انجام دهید.

چرا ایکاس را استفاده کنیم؟

چرا سیگار الکترونیکی آیکاس را استفاده کنیم؟

روش‌های  مختلفی برای ترک سیگار در دنیا وجود دارد. تعداد بسیاری از آنها امروزه در ایران شهرت بسیاری دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این موارد سیگارهای الکترونیکی آیکاس است که ما در مقاله‌های مختلف طرز کار دستگاه آیکاس و اینکه اهمیت دستگاه آیکاس و میزان درصدی که می‌تواند در روند ترک اعتیاد به شما کمک کنند را تهیه کرده‌ایم. شما می‌توانید این مقاله‌ها را در وب سایت ویسموک مورد مطالعه قرار دهید.

کلام نهایی

با توجه به اینکه سیگار سیگارهای الکترونیکی آیکاس دارای ضررهای کمتر از سیگار معمولی است، که این کمتر بودن به میزان ۹۵ می‌باشد؛ می‌توان گفت که استفاده از سیگارهای آیکاس یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد برای روند ترک سیگار.

باید گفت که سیگارهای آیکاس با توجه به روندی که در  تامین کردن نیکوتین دارند؛ همچنین از سوختن توتون و تنباکو جلوگیری می‌کند، می‌تواند همزمانی که تداعی کننده تجربه سیگار کشیدن است از مضرات دیگر جلوگیری کند.

 خرید اینترنتی سیگار آیکاس. شما در وب سایت ویسموک می‌توانید بهترین محصولات ترک اعتیاد را با ضمانت اصل بودن و حرفه‌ای بودن تهیه نمایید. یکی از محصولاتی که شما می‌توانید در وب سایت ویسموک مورد خرید قرار دهید سیگارهای الکترونیکی آیکاس می‌باشد.

هزینه خرید سیگار های آیکاس. با توجه به تفاوت‌هایی که در ساختار سیگار های ایکاس و انواع مختلف آن وجود دارد، قیمت این محصول در انواع مختلف خود متفاوت است. شما می‌توانید تمامی قیمت ها را در وبسایت ویسموک مورد بررسی قرار داده و در نهایت اقدام به خرید کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.