تاثیر سیگار بر پوست و مو | یک عامل نابود کننده زیبایی

mahsa fooladi
22 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تاثیر سیگار بر پوست و مو | یک عامل نابود کننده زیبایی

تاثیر سیگار بر پوست و مو

با توجه به اینکه همه ما می‌دانیم که سیگار یکی از مضرات یکی از مضرترین عواملی است که ما می‌توانیم به عنوان عادت روزانه از آن استفاده کنیم  این را هم می‌دانیم که استفاده از این سیگار می‌تواند مضرات جانبی بسیار زیادی را بر سلامتی ما که مصرف کننده هستیم و افرادی که در معرض دود سیگار ما قرار می‌گیرند داشته باشد. در ادامه مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که تاثیر سیگار بر پوست و مو چه می‌باشد.

همیشه از تاثیرات مخرب دخانیات بر بیماری بر قلب و  دستگاه تنفس و….. یاد شده است. اما تا به حال ممکن است در مورد تاثیر مخرب دود سیگار بر پوست و مو و همچنین دندان نشنیده باشید.

ما در مورد تاثیر دود سیگار بر دندان و همچنین تاثیر دود سیگار بر خودمان و افرادی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند مقاله‌های مختلفی تهیه کرده‌ایم که به شما اطلاعات لازم را در مورد آنها می‌دهد و شما می‌توانید این مقاله‌ها را در وبلاگ سایت ویسموک مورد مطالعه قرار دهید. در ادامه مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که تاثیر  سیگار و دود آن بر پوست و مو چه می‌باشد.

 

تاثیر سیگار بر پوست و مو

 

مضرات سیگار برای پوست

چروک پوست

یکی از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو ، چروک‌هایی است که به علت مختل شدن عملکرد کلاژن‌ها روی پوست ایجاد می‌شود. باید بدانید که کلاژن پروتئینی است که پوست را تحت حمایت می‌گیرد  و از جلو و از چروک شدن پوست جلوگیری می‌کند.

تغییر رنگ پوست

یکی دیگر از مضراتی که سیگار کشیدن دائم بر روی پوست افراد ایجاد می‌شود این است که رگ‌های صورت این افراد  تنگ‌تر شود و در نتیجه  جریان خون به میزان لازم از رگ‌های آنها عبور نمی‌کند که باعث می‌شود اختلاف رنگ‌هایی در نقاط مختلف صورت آنها ایجاد شود.

 پیری زودرس در پوست

استفاده از سیگار و تاثیر آن می‌تواند چین و چروک‌ها و خطوطی را  روی پوست ایجاد کند،  اما از چروک‌های دور چشم در افراد سیگاری غافل نشوید. افرادی که سیگار می‌کشند برای اینکه دود به چشم آنها برخورد نکند در هنگام سیگار کشیدن چشم خود را تا حدود بسیار زیادی ریز می‌کند. تکرار این روند باعث می‌شود که چروک‌هایی در پوست گوشه چشم ایجاد شود.  در حالت کلی ایجاد شدن این چروک‌ها چیز طبیعی است اما برای افرادی که سیگار مصرف می‌کنند این موضوع سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

 سرطان پوست

یکی دیگر از مضرات بسیار قوی برای در استفاده از سیگار سرطان پوست می‌باشد. استفاده از سیگار باعث می‌شود که سلول‌های پوستی سرطانی که با نام کار سینییم شناخته می‌شوند بیشتر از افراد معمولی برای شما ایجاد شود.

با توجه به تحقیقات پزشکی علت ایجاد این نوع سرطان کاهش سیستم ایمنی در بدن می‌باشد که علت اصلی این کاهش این سیستم ایمنی ورود مواد سمی است که از طریق سیگار وارد بدن شده بیشتر مواردی که می‌توان این سرطان پوستی را مشاهده کرد اطراف لب و دهان می‌باشد.

تاثیر دود سیگار بر روند ترمیم زخم‌ها

زمانی که شما سیگار می‌کشید با استفاده از دود سیگار منافذی را که باعث ورود اکسیژن به پوست می‌شود را می‌بندید و این موضوع باعث می‌شود که زمانی که یک زخم بر روی پوست شما ایجاد شود روند ترمیم و درمان بسیار زمانبر شود، زیرا  که محلی برای ورود اکسیژن نیست و اکسیژن از اصلی‌ترین عوامل برای ترمیم زخم‌ها می‌باشد.

 

آکنه پوستی از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو

 

آکنه پوستی از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو

دود سیگار می‌تواند یکی از عوامل برای تحریک کردن آکنه‌های پوستی باشد.  دود سیگار با توجه به عملکردی که برای بستن منافذ پوستی و همچنین ترشح چربی بیشتر ایجاد می‌کند باعث التهاب پوستی و تشدید آن خواهد بود.

سیاهی زیر چشم

با توجه به اینکه مصرف سیگار استراحت و خواب درست را برای شما تا حدودی مختل می‌کند این کم خوابی‌ها و استفاده از سیگار می‌تواند باعث پدیده سیاهی در زیر چشم باشد.

پسوریازیس

یکی از بیماری هایی که باعث پوسته پوسته شدن  پوست میشود  در نهایت خارش و قرمزی پوست را به همراه دارد.  یکی از عواملی که باعث ایجاد این بیماری میشوند استرس است، اما سیگار یکی دیگر از دلایلی است که این بیماری را موجب میشود و سرعت آ ن را بیشتر میکند. علت این موضوع این است که نیکوتینی که در سیگار وجود دارد باعث کاهش سیستم ایمنی در بدن میشود که باعث عفونت پوستی خواهند شد و در نهایت به پسوریازیس منجر میشود.

تاثیرات مخرب دود سیگار بر مو ها

ضررهای دود سیگار فقط برای پوست و قسمت های دیگر خلاصه نمیشود. یکی دیگر از بخش هایی که تحت تاثیر مضرات دود سیگار قرا میگیرند موها میباشند.

ضعیف شدن مو و در نهایت شکننده شدن آن

یکی استفاده از سیگار می‌تواند بر موها ایجاد کند این است که سیگار باعث کاهش جریان خون در سر می‌شود و این موضوع ریشه‌های مو را ضعیف می‌کند که باعث شکنندگی موها خواهد شد.

افزايش ریزش مو از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو

همانطور که گفته شد سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خونرسانی می‌شود که این موضوع باعث می‌شود که خونرسانی در فولیکول‌های پوست و پوست سر کم شود. که در نهایت باعث ضعیف شدن مو  و ریزش آن ها می‌شود.

کاهش خونرسانی بدن باعث می‌شود که اختلالاتی در ترشح هورمون‌هایی که قرار است از کبد باشند ایجاد شود. در نهایت میزان هورمونی هیدروتستسترون افزایش پیدا می‌کند که باعث ریزش سریع موها خواهد شد.

روند سریع خاکستری شدن موها از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو

زمانی که اکسیژن مورد نیاز  و مواد غذایی به پوست سر نرسد باعث می‌شود که موها به ندرت خاکستری شود، اما به طور کلی مصرف سیگار روند سفید شدن مو را ۴ برابر میکند.

بوی بد مو

همین ما می‌دانیم که استفاده از سیگار و در نهایت تماس دود با سر و مو ها می‌تواند بوی نا مناسبی را ایجاد کند که بین جوامع مختلف جلوه درستی ندارد. این مورد یکی از واضح ترین موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو می باشد.

آسیب بر پوست سر یکی دیگر از مضرات سیگار است.

همانطور که گفته شد کاهش سیستم خونرسانی و کاهش اکسیژن می‌تواند باعث خشکی و تحریک پذیری در پوست سر شود. که می‌تواند بیماری‌های پوستی دیگری را به همراه داشته باشد.

 

روند سریع خاکستری شدن موها از موارد تاثیر سیگار بر پوست و مو

 

کلام نهایی

استفاده از سیگارهمیشه مضرر بوده  و به طور مستمر از مضررات آن صحبت های متعددی شده است. اما باید توجه داشته باشید که مضررات سیگار فقط مختص به افرادی که سیگار را مصرف میکنند نیست. بیشترین تاثیر خود را بر کسانی میگذارد که در معرض دود سیگار قرار میگیرند. بیماری های بسیار زیادی وجود دارند که شامل بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و تنفسی میشوند. همچنین میتواند باعث تاثیرات منفی ای بر دندان ها و مو ها باشد پس بهتر است به روند ترک سیگار  هرچه سریع تر فکر کنید.

راه های مختلفی برای ترک سیگار وجود دارد که شما میتوانید از هر کدام از آن ها استفاده کنید. تا سریع تر از مضرات سیگار رهایی پیدا کنید. ما در وبسیات ویسموک ارائه دهنده محصولاتی هستیم که در روند ترک سیگار یاری گر شما هستند. ما در وبسایت ویسموک با ارائه سیگار های الکترونیکی آیکاس که میتواند با خطری تا حدود 95 درصد کمتر از سیگار معمولی روند ترک سیگار شما را سرعت بخشد.

در ویسموک تمامی محصولات ترک سیگار را با ضمانت اصلی بودن به شما ارائه میدهیم. ضمانت استمرار در روند ترک اعتیاد را از شما میخواهیم. یادتان باشد هیچ گاه برای ترک عادات مخرب دیر نیست. بهترین زمان همین الان است که برای ترک این عادت اقدام کنید یا برای ترک این عادت توسط دیگران یاری دهنده آن ها باشید. فروشگاه ویسموک پشتیبان تصمیمات شماست.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.