ترک اعتیاد به سیگار با معرفی چند کتاب بی نظیر

mahsa fooladi
30 بهمن, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

ترک سیگار با خواندن کتاب

برای اینکه بخواهیم معرفی از کتاب‌های موثر در ترک اعتیاد به سیگار داشته باشیم؛ باید بدانیم که در حال حاضر آمار تقریبی بسیار زیادی در مورد مبتلایان به عادت نامناسب یعنی سیگار کشیدن وجود دارد. بسیاری از افرادی که از سیگار استفاده می‌کنند، به خوبی این موضوع را می‌دانند؛ که سیگار و دود آن مضرات بسیار زیادی هم برای خودشان و هم برای اطرافیان آنها که در معرض دود سیگار هستند دارد.

اما سوال این است که آیا ترک کردن سیگار به همان راحتی است که اعتیاد به سیگار ایجاد می‌شود؟

خیر. عادت کردن به سیگار یکی از راحت‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر کسی رخ دهد؛ اما ترک اعتیاد به سیگار و هر عادت بد دیگر، یکی از چالش‌هایی است که خیلی‌ها برای برطرف کردن و عبور از این چالش‌ها دچار مشکلاتی خواهند شد.

در این مقاله ما قصد داریم معرفی کاملی از کتاب‌های معروفی داشته باشیم؛ که از نویسندگان مطرحی هستند و در روند ترک اعتیاد به شما کمک می‌کند. نویسندگان بسیاری برای ترک سیگار و یا ترک اعتیاد کتاب‌هایی را تالیف کرده‌اند. هر کدام از آنها می‌تواند بخشی از وجودیت ما را قلقلک دهد؛ اما به صورت کلی، ما در این مقاله قصد داریم کتاب‌هایی را به شما معرفی کنیم که دارای محبوبیت خاصی هستند و در روند ترک اعتیاد خیلی از افراد به آنها کمک کرده‌اند.

 

کتاب چگونه سیگار را ترک کنیم اثر هنری لی

 

کتاب اول در زمینه ترک سیگار

اولین کتاب برای ترک سیگار کتاب چگونه سیگار را ترک کنیم اثر هنری لی می‌باشد.

هنری یکی از نویسندگانی است که به صورت کلی در موضوعاتی مانند خودسازی فعالیت داشته؛ کتاب‌هایی را در این زمینه تالیف کرده است. نویسنده قصد دارد که در قالب این کتاب به شما توانایی خودسازی و ساخت یک زندگی بهتر را القا کند. در این کتاب از ایجاد انگیزه توسط اطلاع رسانی کاملی از بیماری‌هایی که بر اثر سیگار کشیدن بر خود فرد و اطرافیان او ایجاد می‌شود شروع کرده است. این کتاب همچنین به شما کمک می‌کند تا عواملی را که می‌تواند در روند ترک اعتیاد به سیگار به شما کمک کند را بدانید و از آنها استفاده کنید. یکی از جمله‌هایی که در این کتاب بسیار شهرت دارد این است که یک سیگاری کمتر، به معنای آلودگی کمتر هواست.

ترک اعتیاد با کتاب دوم

کتاب دومی که در مورد ترک سیگار می‌باشد روش آلن کار از خود آلن کار است.

کتابی که از زمان تالیف تا به حال، به بیش از ۳۰ میلیون نفر در روند ترک اعتیاد کمک کرده است. آلن کار به مدت ۳۳ سال خودش درگیر این معضل بود. همچنین در مورد تاثیرات نامطلوبی که این مورد روی زندگی او داشته صحبت کرده است. پس از آن بررسی کرده که چرا ترک کردن سیگار برای افراد کار سخت و دشواریست. در نهایت ایجاد هدف و انگیزه‌ای را انجام داده که می‌تواند به شما و جواب چرایی های شما را برای ترک اعتیاد به سیگار داشته باشد.

او در این کتاب این موضوع را بیان کرده که بسیاری از افراد قصد دارند سیگار را ترک کنند؛ اما بارها و بارها در روند خود دچار شکست خواهند شد. او روشی را پیشنهاد کرده که شما برای یک بار در زندگی خود می‌توانید روند ترک اعتیاد به سیگار را انجام دهید.

ترک سیگار اثر چارلز اف وترال

ترک سیگار با کتاب سوم

کتاب سومی که در زمینه ترک سیگار می‌خواهیم معرفی کنیم، ترک سیگار اثر چارلز اف وترال می‌باشد.

اولین چیزی که به شما در روند ترک اعتیاد کمک می‌کند، داشتن انگیزه است. این یعنی اگر شما انگیزه قدرتمندی را برای ترک اعتیاد خود پیدا نکنید، نمی‌توانید در روند خود موفق باشید. هدف اصلی کتاب این است که به شما کمک کند، تا بتوانید آرام آرام قدم‌ها و انگیزه‌های خود را محکم کنید. در مسیری قدم بردارید که به پاک بودن شما از سیگار کمک می‌کند. از زمانی که این کتاب را شروع می‌کنید تا زمانی که در اواسط این کتاب یا انتهای آن هستید؛ به خوبی متوجه خواهید شد که چقدر روند انگیزه‌سازی به شما کمک کرده که مصرف سیگار خود را کمتر کنید.

اعتیاد به سیگار و ترک آن با کتاب چهارم

کتاب چهارمی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم؛ خودآموز ترک سیگار می‌باشد که اثر متیو آلدریچ است.

در این کتاب لحاظ شده که بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که سیگار را ترک کنند؛ اما همیشه این تصمیم فقط در حد یک تصمیم باقی مانده و در عمل چیز دیگری نشان داده شده است. نویسنده در زمان خودش، یکی از افرادی بوده که بسیار زیاد از سیگار استفاده می‌کرده. به این نتیجه می رسد که ما از هر چیز کوچکی که در اطرافمان وجود دارد می‌توانیم برای خود ایجاد انگیزه کرده؛ برای شاد بودن و داشتن حس و حال خوب استفاده کنیم. در نهایت نویسنده در این کتاب سعی دارد به ما بقبولاند، که برای شاد بودن می‌توانیم از چیزهای دیگری که در دنیا وجود دارد استفاده کنیم؛ و فقط سیگار نمی‌تواند تاثیر داشته باشد.

 

 کتاب پنجم و ترک اعتیاد به سیگار

کتاب پنجمی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم؛ روش‌های نوین ترک سیگار اثر دبورا مسینا می‌باشد.  یکی از موارد بسیار مهم این است که روند ترک سیگار یک فرد و همچنین انگیزه‌های او با یک فرد دیگر متفاوت است. مسینا در این کتاب تلاش کرده راه حل‌های نوینی را برای ترک سیگار با توجه به خصلت رفتاری افراد که از یکدیگر متفاوت هستند را پیشنهاد کند. تا در نهایت بتواند قدمی در ترک سیگار شما، شما را یاری کرده باشد. در این کتاب، روش‌های متعددی برای ترک سیگار معرفی و در مورد آنها صحبت شده؛ شما می‌توانید بهترین روش را با توجه به خواسته خود انتخاب کنید. روند خود را برای ترک سیگار شروع کنید و البته استمرار به خرج دهید.

نحوه ترک سیگار برای همیشه

 کتاب ششم برای ترک سیگار

کتاب ششمی که می‌خواهیم معرفی کنیم؛ نحوه ترک سیگار برای همیشه است که اثر گیلیان رایلی می‌باشد. گیلیان رایلی در گذشته یک فرد سیگاری بوده و پرخوری زیادی داشته. پس روش‌هایی را برای خود تعیین می‌کند تا بتواند از هر دو عادت نامناسب رهایی پیدا کند. او در این کتاب سعی دارد، به افراد سیگاری این اطمینان را بدهد که بتوانند علت اعتیاد خود به نیکوتین را درک کنند. در نهایت درک کنند که نیکوتین چرا باید اعتیادآور باشد. سپس به شما کمک می‌کند که کنترل زندگی خود و افکار خود را در دست بگیرید. در نتیجه نیاز خود را به نیکوتین کاهش دهید. به نظر راه حل جذابی است.

 

کلام نهایی

همه ما از مضرات سیگار برای خود و اطرافیانمان در جریان هستیم. اما این را هم می‌دانیم که این فرایند به همان راحتی که سیگار را شروع کرده‌ایم نیست. نکته دیگری که باید در این میان گفته شود؛ این است که شروع ترک عادت نامناسب در هر زمانی می‌تواند مناسب باشد. ما در این مقاله سعی کردیم کتاب‌هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از این کتاب‌ها برای روند ترک سیگار خود استفاده کنید. از آنجا که روندهای مختلفی برای این امر وجود دارد. شما می‌توانید مقاله مربوط به روندهای ترک سیگار را در وب سایت مورد مطالعه قرار دهید.

وب سایت ویسموک. ما در وب سایت ویسموک ارائه دهنده خدماتی هستیم که به شما در روند ترک اعتیاد کمک خواهد کرد. شما می‌توانید تمامی محصولات مورد نیاز برای شروع ترک اعتیاد خود را از ما با ضمانت اصل بودن تهیه کنید. ما اینجا هستیم  تا به شما در روند ترک اعتیاد کمک کنیم ولی از شما ضمانت استمرار خود را در ترک سیگار می‌خواهیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.