کنترل وزن و جلوگیری از افزایش وزن با آیکاس

mahsa fooladi
26 اسفند, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کنترل وزن و جلوگیری از افزایش وزن با آیکاس

چگونگی استفاده از آیکاس در کنترل وزن و جلوگیری از افزایش وزن پس از ترک سیگار

افرادی که برای ترک سیگار اقدام می‌کنند با چالش‌ها و مشکلاتی که بعد از ترک اعتیاد برای آنها ایجاد می‌شود آشنایی کامل دارند. یکی از این مشکلات افزایش وزن و چاقی می‌باشد. در این مقاله ما قصد داریم که بررسی کنیم که سیگارهای الکترونیکی‌های آیکاس چگونه می‌توانند از افزایش وزن افراد پس از ترک اعتیاد جلوگیری کنند و در کنترل وزن آنها نقش موثری ایفا کنند.

 

چگونگی استفاده از آیکاس در کنترل وزن و جلوگیری از افزایش وزن پس از ترک سیگار

تغییرات بدن در هنگام اعتیاد و پس از اعتیاد

به صورت کلی در زمان اعتیاد تغییراتی در ساختار بدن انسان ایجاد خواهد شد. که این تغییرات با توجه به مدت زمان مصرف و همچنین نوع اعتیاد می‌تواند متفاوت باشد.

 افزایش و یا کاهش اشتها

به طور کلی افرادی که روند درک اعتیاد خود را شروع می‌کنند ممکن است با کاهش اشتها و یا افزایش بیش از حد اشتها روبرو شوند. هر کدام از آنها می‌تواند دلیل خاص خود را داشته باشد. بیشتر افرادی که دچار کاهش وزن و کم اشتهایی می‌شوند به این دلیل است که اشتهای آنها در هنگام ترک اعتیاد کم شده است. اما می‌توانند این کم اشتهایی را با انجام فعالیت‌های ورزشی جبران کنند. برخی دیگر از افراد هستند که در دوران استفاده از سیگار با کم اشتهایی بسیار زیادی مواجه خواهند شد. پس از ترک اعتیاد به علت رویارویی با مشکلات روحی ممکن است به خوردن قند و چربی‌های زیاد روی بیاورند. به صورت کلی در نظر داشته باشید که تاثیراتی که بر اشتها و وزن فرد ایجاد می‌شود یکی از عوارض متداول در هنگام استفاده از سیگار و هنگام ترک سیگار می‌باشد.

 دلیل اصلی چاق شدن افراد پس از ترک اعتیاد

همانطور که گفته شد دلیل‌های متعددی مانند تغییرات در الگوی غذایی فرد و همچنین تغییرات در سطح فعالیت‌های فیزیکی افراد پس از ترک اعتیاد می‌تواند بر چاقی آنها تاثیر بگذارد. با توجه به گفته‌ها دوباره باید بیان کنیم که جبران اشتها  یکی از دلایلیست که  باعث می‌شود افراد پس از ترک اعتیاد به خوردن بیش از حد روی بیاورند؛ تا بتوانند احساسات روحی و روانی خود را جبران کنند.

مصرف غذاهایی با قند و چربی:

بسیاری از افراد با توجه به اینکه ترکیبات مواد مخدر در بدن آنها رو به کاهش می‌رود ترجیح می‌دهند که این مواد را با موادی از قند و چربی جایگزین کنند. همین استفاده مفرط از قند و چربی‌ها باعث چاق شدن آنها خواهد شد.

 تغییرات در فعالیت افراد:

بسیاری از افراد فعالیت‌های فیزیکی خود را پس از ترک اعتیاد بیشتر می‌کنند. همین مورد باعث می‌شود که میزان نیاز بدن آنها به غذا و اشتهای آنها بیشتر شود.

 اختلالات هورمونی:

از جمله مواردی که باعث می‌شود افراد پس از ترک اعتیاد دچار چاقی مفرط شوند اختلالاتی است که در هورمون آنها اتفاق می‌افتد. باعث می‌شود که اشتهای آنها یا زیادی از حد شود یا و یا کمتر از حد باشد.

اضطراب و استرس آنها:

بسیاری از افراد برای جبران احساسات منفی خود به غذا خوردن بیش از حد روی می‌آورند.

تغییر الگوی خواب فرد:

  یکی از مواردی که افراد بعد از فرایند ترک اعتیاد دچار آنها خواهند شد تغییر الگوی خواب می‌باشد. همین عامل می‌تواند در بعضی از افراد باعث چاق شدن و اشتهای بیش از حد آنها شود.

تغییر الگوی خواب فرد:

تاثیر سیگارهای الکترونیکی آیکاس برای جلوگیری از افزایش وزن پس از ترک اعتیاد

همانطور که می‌دانید سیگارهای الکترونیکی آیکاس محصولی از شرکت فیلیپ موریس آمریکایی می‌باشد. این سیگار ها با هدف ترک اعتیاد سریع‌تر و موثرتر افراد تعبیه و به بازار عرضه شده‌اند. یکی از دلایل محبوبیت سیگارهای الکترونیکی آیکاس عملکرد این دستگاه می‌باشد. با توجه به المنت‌هایی که در قسمت هولدر آن وجود دارد گرمای لازم برای خروج نیکوتین از توتون و تنباکو را ایجاد می‌کند. در نتیجه ایجاد این گرما از فرایند سوختنی برای توتون و تنباکو برای آزاد شدن نیکوتین ایجاد نخواهد شد. پس مواد مضر از توتون و تنباکو خارج نمی‌شوند.

برای اینکه بتوانیم بررسی کنیم که تاثیر سیگارهای الکترونیکی در روند کنترل افزایش وزن افراد به چه صورت خواهد بود باید بدانیم که یکی از دلایلی که افراد با اضطراب و استرس‌ها و یا  موارد دیگری در روند ترک اعتیاد روبرو می‌شوند به علت کمبود نیکوتین است. اما با توجه به عملکرد نوآورانه سیگارهای الکترونیکی آیکاس نیکوتین مورد نیاز بدن افراد بدون داشتن مواد مضری که از توتون و تنباکو آزاد می‌شود به آنها می‌رسد. پس در نتیجه روند ترک اعتیاد این افراد می‌تواند سریع‌تر و با عوارض کمتری باشد.

از آنجایی که استفاده از سیگار الکترونیکی آیکاس عوارض ترک اعتیاد را تا حدود بسیار زیادی کم و روند سرعت ترک اعتیاد را به سرعت می‌بخشد می‌تواند از دسته موارد مهمی باشد که افزایش وزن افراد و همچنین کنترل وزن را پس از ترک اعتیاد آنها کنترل می‌کند.

روش‌های دیگر برای مدیریت افزایش وزن پس از ترک اعتیاد.

با توجه به اینکه مشکل افزایش وزن در افراد پس از روند درک اعتیاد آنها یک مشکل عادی و رایج است راه‌های دیگری برای مدیریت این مشکل وجود دارد. در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

 تغذیه

پس از انجام شروع روند ترک اعتیاد خود شما باید مصرف غذاهای سالم به مغذی را در برنامه غذایی خود  اضافه کنید. همچنین برنامه‌ریزی برای کنترل وزن با کنترل کالری خوراکی‌های خود در نظر بگیرید و بدانید که مصرف دریافت کالری شما در طول روز چه مقدار می‌باشد. شما در این برهه از زمان همچنین باید از مصرف غذاهایی که فرآورده شده‌اند پرهیز کنید. تا حدود بسیار زیادی از خوردن فست فود و نوشیدنی‌هایی که دارای شکر فراوان هستند اجتناب کنید. توجه داشته باشید که آهسته غذا خوردن شما در این دوران می‌تواند باعث جلوگیری از افزایش وزن شما شود.

کنترل وزن با ورزش

شما می‌توانید به صورت منظم ۳۰ دقیقه ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید. همچنین از ورزش‌ها و فعالیت‌هایی که به شما حس لذت می‌دهند و خستگی را تا حدود بسیار زیادی کاهش می‌دهند استفاده کنید. توجه داشته باشید که به صورت آهسته و به مرور زمان فعالیت ورزشی خود را افزایش دهید.

 مشاوره

در ابتدا راجع به روند ترک اعتیاد خود بهتر است با یک مشاور و یا روانشناس مطرح کنید که قصد دارید ترک اعتیاد خود را آغاز کنید. تا بتواند به شما در روند حمایتی شما کمک کند. پس از آن با یک مشاور تغذیه در مورد روند تغذیه خود صحبت کنید؛ تا بتوانید به صورت درست روند چاقی و افزایش وزن خود را مدیریت کنید.

کنترل وزن با مدیریت استرس

با توجه به اینکه روند ترک اعتیاد با اضطراب و استرس فراوانی ممکن است مواجه شوید شما می‌توانید تکنیک‌هایی را که برای آرام کردن خود استفاده کنید. همچنین سعی کنید که خواب کافی را در برنامه روزانه خود داشته باشید. صحبت کردن با دیگران را برای کنترل استرس خود فراموش نکنید.

محصولات الکترونیکی آیکاس را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید محصولات الکترونیکی های آیکاس شما می‌توانید از دو طریق خرید حضوری و خرید غیرحضوری خرید خود را انجام دهید.  اگر قصد دارید که از طریق خرید حضوری روند خود را پیش ببرید بهتر است از فروشگاه‌هایی که نماینده رسمی آیکاس هستند خرید خود را انجام دهید و همچنین قبل از روند خرید خود اطلاعات کافی را در مورد روند تشخیص سیگارهای الکترونیکی آیکاس اصل و تقلبی را بشناسید و بدانید  که ما در مورد این موضوع مقاله‌ای را به صورت کامل برای شما در نظر گرفتیم که به شما می‌توانید در وب سایت ویسموک این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید. اگر قصد دارید خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید از وب سایت‌های مرجع با سابقه رضایت مشتریان زیاد استفاده کنید.  همچنین داشتن ضمانت و گارانتی محصول را در زمره نیازهای خود قرار دهید.

محصولات الکترونیکی آیکاس را از کجا تهیه کنیم؟

کلام نهایی

 وب سایت ویسموک یکی از متخصص‌ترین و با تجربه‌ترین وب سایت‌ها در زمینه فروش محصولات ترک اعتیاد اعم از سیگارهای الکترونیکی آیکاس و همچنین سیگارهای مخصوص این دستگاه می‌باشد. وب سایت ویسموک و تیم این وب سایت همیشه درصدد هستند تا بتوانند با بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات  مشتریان خود را در صدر رضایتمندی قرار دهند.  کیفیت و ضمانت محصول به همراه قیمت مناسب را از ما بخواهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.