خرید سیگار و استفاده سیگار الکترونیکی از چه سنی مجاز است؟

mahsa fooladi
19 اسفند, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
از چه سنی می توان سیگار آیکاس را خرید و استفاده کرد؟

در دهه‌های اخیر مشاهده کرده‌ایم که بسیاری از افراد از سیگارهای الکترونیکی به وفور استفاده می‌کنند. این استفاده می‌تواند به علت روند ترک اعتیاد آنها باشد و یا اینکه به علت استفاده عادی است. اما مشکل عمده این محبوبیت و استفاده نوجوانان و جوانان هستند. خرید و استفاده از سیگار های الکترونیکی را نوعی تفریح در نظر گرفته و استفاده از آنها را شروع می‌کنند.

همین نقطه باعث می‌شود موردی ایجاد شود که سن قانونی برای نوجوانان در نظر گرفته شود. تا پایین‌تر از این سن نتوانند استفاده‌ای از سیگارهای الکترونیکی به هر هدفی را داشته باشد.

در این مقاله ما قصد داریم که تمامی چیزها را در مورد سن قانونی خرید و استفاده از سیگار های آیکاس برای جوانان و نوجوانان را در نظر بگیریم. همچنین از موارد دیگری که لازم است در این حیطه بدانیم صحبت کنیم.

 

 حداقل سن برای خرید و استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس.

 

 حداقل سن برای خرید و استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس.

در سال‌های گذشته افرادی که بالای ۱۸ سال سن داشتند می‌توانستند به راحتی محصولات الکترونیکی آیکاس و یا ویپ‌ها را تهیه کنند و از آنها استفاده کنند. اما پس از سال  ۲۰۱۹ سن قانونی برای خرید و استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس و ویپ‌ها بیشتر از ۲۱ سال می‌باشد.

تا قبل از این سن افراد حق خریداری کردن و استفاده از ویپ‌ها و یا سیگار الکترونیکی آیکاس را ندارند. حتی اگر این سیگارها بدون نیکوتین باشد.

در حالت کلی بد نیست بدانید قوانین استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس و ویپ‌ها در هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت است. پس بهتر است قبل از خریداری از قوانین منطقه در مورد استفاده از این سیگارهای الکترونیکی اطمینان کامل را داشته باشید.

با توجه به بیان تمام این موارد می‌توان گفت که همچنان هم استفاده از سیگارهای برای سنین مختلف در کشورهای مختلف متفاوت است.

 چرا نوجوانان و جوانان برای استفاده از سیگار الکترونیکی ترغیب می‌شوند؟

 کنجکاوی:

اولین موردی که وجودیت یک نوجوان را قلقلک می‌دهد تا بخواهد خرید سیگار را انجام داده و استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس را تجربه کند حس کنجکاوی و شدت تحریک پذیری آن است.

 طعم‌های دلچسب:

تنوعی که در عطرها و طعم‌های سیگارهای الکترونیکی وجود دارد می‌تواند تجربه خاصی را ایجاد کند. این موضوع یکی از دلایل اهمیت و مورد پسند بودن آنها شده است.

 فکر بر اینکه بی‌خطر است:

بسیاری از افرادی که استفاده از سیگار الکترونیکی آیکاس و ویپ‌ها را در برنامه خود قرار می‌دهند به این فکر می‌کنند که این موارد باعث ایجاد هیچگونه خطری نخواهد بود.

 فشار همسن و سالان:

در دوره‌ای که نوجوانان و جوانان می‌خواهند پذیرشی از سمت گروه مورد نظر خود از همسن و سالان داشته باشند ممکن است ویپینگ‌ها و یا سیگارهای الکترونیکی آیکاس را راهی به عنوان همرنگ شدن با جماعت در نظر بگیرد.

 

 چرا نوجوانان و جوانان برای استفاده از سیگار الکترونیکی ترغیب می‌شوند؟

 

 عوارض استفاده از سیگارهای الکترونیکی آیکاس بر جوانان و نوجوانان:

تمامی مواردی که در محصولات الکترونیکی آیکاس وجود دارد فقط و فقط برای ترک اعتیاد افراد سیگاری تهیه و تعبیه شده‌اند. پس در نتیجه این موضوع نمی‌تواند برای افرادی که تا به حال از سیگار استفاده نکردند و به نیکوتین اعتیاد ندارند پیشنهاد شود. به جرات می‌توان گفت که استفاده از این دستگاه و محصولات برای این افراد مضر هم خواهد بود. زیرا که ممکن است بدن آنها به نیکوتین واکنش نشان دهد. در نهایت باعث اعتیاد آنها به نیکوتین شود. امر اعتیاد به نیکوتین فقط به همین جا ختم نمی‌شود. زمانی که شما به نیکوتین اعتیاد پیدا می‌کنید بدن شما به میزان بیشتری از نیکوتین نیاز دارد. پس در نتیجه شما به سمت استفاده از سیگارهای معمولی سوق پیدا می‌کنید.

 

از چه طریق‌هایی می‌توانیم خرید سیگار های الکترونیکی آیکاس و ویپ‌ها را در سن‌های غیرقانونی کنترل کنیم؟

نقش والدین: این مرحله یکی از کلیدی‌ترین مراحلی است که باید اتفاق بیفتد. یعنی گفتگوی صمیمانه و همچنین آگاهی دادن به فرزندان برای دانستن و آشنا کردن آنها با خطرات و مضرات استفاده از سیگار و سیگارهای الکترونیکی می‌تواند وسوسه استفاده از این محصولات را در کودکان خفه کنند.

قوانین سفت و سخت: قوانینی که مربوط به خرید و فروش دستگاه‌های الکترونیکی آیکاس و ویپ ها وجود دارد به اندازه کافی سخت هستند. این موضوع استفاده از این دستگاه را برای نوجوانان و جوانان منع می کند. اما با این حال قوانین سفتی که از طرف خانواده اعمال می‌شود هم می‌تواند در این روند یاری دهنده باشد.

کمک گرفتن از متخصصان: آموزش‌هایی که توسط متخصصان در حیطه بهداشت و درمان ایجاد می‌شود می‌تواند به جامعه در درک بهتر این پدیده کمک بسیار زیادی داشته باشد. یکی از مواردی که توسط متخصصان ارائه می‌شود آگاهی دادن به مردم در مورد خطرات موجود در استفاده از این محصولات و سیگارهای الکترونیکی آیکاس و یا ویپ‌ها می‌باشد.

فعالیت‌های سالم: انجام فعالیت‌های سالم و سرگرم کننده و ورزشی برای تمامی موارد می‌تواند مورد مثبتی باشد. فعالیت‌های ورزشی و یا فعالیت‌های به این صورت نه تنها وقت اوقات فراغت آدم را پر می‌کنند بلکه از استرس و اضطرابی که ممکن است ایجاد شوند نیز جلوگیری می‌کند.

سیگارهای الکترونیکی آیکاس چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

بد نیست بدانید که سیگارهای الکترونیکی محصولی از شرکت فیلیپ موریس آمریکایی هستند. با توجه به روند ترک اعتیاد افراد سیگاری ساخته شده و تمام موارد آن برای این موضوع تعبیه شده است. این محصول الکترونیکی با داشتن هولدر و باتری و المنت‌هایی که در هولدر آن وجود دارد؛ گرمای لازم را برای گرم کردن استیک‌های توتون و تنباکو در سیگارهای هیتس و نوسا ایجاد می‌کند. این المنت‌ها باعث می‌شود که به جای سوختن توتون و تنباکو برای آزاد شدن نیکوتین آن فقط به گرمای مورد نیاز از المنت‌ها برای خروج نیکوتین نیاز باشد.

همین امر گرم شدن توتون و تنباکو باعث می‌شود که مواد مضر دیگر از ستون و تنباکو آزاد نشود. در نتیجه نیکوتین آن به صورت بخار آب خارج خواهد شد. این یعنی اصلی‌ترین ویژگی که باعث خرید سیگار های الکترونیکی‌ می شود این است که گاز تا ۹۵ درصد از سیگارهای معمولی ضرر کمتری داشته باشد.

 

سیگارهای الکترونیکی آیکاس چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

 

 کلام نهایی

با توجه به موارد کلی جزئیاتی که در این مقاله ذکر شد باز هم باید اشاره کنیم که استفاده از دستگاه الکترونیکی آیکاس و همچنین ویپ‌ها برای افرادی که تا به حال از سیگار استفاده  نکردند و بدن آنها به استفاده از نیکوتین احتیاج ندارد پیشنهاد نمی‌شود.

سیگارهای الکترونیکی آیکاس را از کجا تهیه کنیم؟

شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برای تهیه و خریداری کردن محصولات الکترونیکی آیکاس اقدام کنید. اما پیش از خرید خود بهتر است بدانید که ویژگی‌های سیگار الکترونیکی آیکاس اصلی چه چیزهایی خواهد بود. در هنگام خرید چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین توجه داشته باشید که محصول مورد نیاز خود را از شرکت‌ها و  نمایندگی های معتبر تهیه کنید.

 وب سایت ویسموک

شما می‌توانید تمامی موارد مورد نیاز برای روند ترک اعتیاد خود را اعم از محصولات الکترونیکی آیکاس و سیگارهای هیتس سیگارهای ترا سیگارهای نوسو را از وب سایت ویسماک تهیه کنید. ضمانت و کیفیت اصل بودن محصولات را از ما بخواهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.